حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
شکار حیواناتپایگاه خبری حقوقی وکالت نیوز
به نقل از خانه ملت:

قوانین ناکارآمد؛

تشدیدکننده شکار غیرمجاز حیوانات


سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر ناکارآمدی قوانین موجود برای جلوگیری از شکار و قاچاق گونه‌های نادر جانوری، گفت: جرایم نقدی برای برخورد با شکارچیان متخلف در این زمینه بازدارندگی لازم را نداشته و نیازمند بازنگری است.

محمدعلی اسفنانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه قوانین موجود در حوزه مبارزه با شکار و قاچاق گونه‌های نادر جانوری، کارآمدی خود را از دست داده‌اند، افزود:

در گذشته این قوانین کارایی لازم را در دوره زمانی خود داشتند اما در شرایط کنونی و با گذشت سال‌ها از تصویب این قانون، ارقام جریمه بازدارندگی لازم را نداشته که همین موضع گونه‌های نادر جانوری را در معرض خطر قرار داده است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بحث مقابله با شکار و قاچاق گونه‌های نادر جانوری قوانین دارای دو وجه کیفری و جزای نقدی است، ادامه داد: در مورد جریمه نقدی در این حوزه باید گفت جریمه‌های فعلی با توجه به کاهش ارزش پول ملی به‌هیچ وجه نمی‌توانند بازدارندگی لازم در این حوزه را داشته باشند.

وی افزود: به عنوان مثال هم اکنون جریمه نقدی تعیین شده برای شکار آهو با اندکی اختلاف، نزدیک به میزان وجهی است که افراد برای تهیه گوشت دام پرداخت می‌کنند و در این میان طبیعی است که پرداخت جریمه نقدی برای شکارچیان چندان هم زیان‌بار نباشد.

اسفنانی برخی مصوبات دستگاه‌های اجرایی در مورد شکار گونه‌های نادر جانوری را مضحک خواند وگفت: در سال‌های اخیر دولت اقدام به تصویب مصوبه‌ای در مورد شکار حیوانات وحشی کرد که تعجب همگان را برانگیخت، در این مصوبه آمده بود اگر شیخ‌نشین‌های حوزه خلیج فارس برای شکار به ایران بیایند پروانه شکار برای آن‌ها صادر خواهد شد و در مقابل ضمانت اجرایی برای تخلف نکردن این افراد اخراج از ایران تعریف شده که ضمانتی بسیار ضعیف و ناکارآمد است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تبعیض آمیز خواندن مصوبه شکار شیخ‌نشینان، گفت: اگر محیط زیست کشور باید مورد حفاظت و حراست قرار گیرد دیگر در این میان نباید تفاوتی میان افراد باشد، درثانی چطور ممکن است یک ایرانی را که اقدام به شکار گونه نادر جانوری کرده مجازات و جریمه کرد اما یک تبعه خارجی را که مبادرت به چنین عمل خلاف قانونی کرده تنها در هنگام بروز خطا از کشور اخراج کرد.

اسفنانی با تاکید بر ضرورت بازنگری و اصلاح قوانین موجود در حوزه حفظ گونه های نادر جانوری، تاکید کرد: ضعف قوانین به افزایش تخلفات شکارچیان برای شکار گونه های نادر جانوری دامن زده است. 

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نبود حمایت های موثر از محیط بانان به عنوان حافظان محیط زیست و حیات وحش، یادآور شد: در کشور هم‌اکنون قوانین حمایتی از محیط‌بانان به شکل صحیح وجود ندارد و از دیگر سو این افراد در جایگاه شغلی خود نیز با توجه به سختی کاری که دارند، هیچ‌گونه مزیتی نسبت به دیگر کارکنان کشوری و لشکری ندارند./
طبقه بندی: وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، قانون، حقوق حیوانات،
برچسب ها: وکالت نیوز، اخبار کشتار غیرقانونی حیوانات+عکس، قوانین مربوط به حقوق حیوانات+دانلود+عکس، مرجع دانلود قوانین جدید،
[ پنجشنبه 12 اردیبهشت 1392 ] [ 01:20 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic