حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
کانون وکلای مرکز,شهبازی نیاپایگاه خبری حقوقی وکالت نیوز
به نقل از ایسنا:

عضو هیئت مدیره کانون وکلای مرکز:

قوه قضاییه لایحه جامع وکالت رسمی را پس بگیرد

عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان این که بهتر است قوه قضاییه لایحه جامع وکالت را هر چه زودتر پس بگیرد، گفت: مواردی که در این لایحه آمده در صورت تصویب، عملکردی عکس خواهد داشت.

مرتضی شهبازی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد:
تصمیم‌گیری درباره یک نهاد مهم وکالتی آن هم بدون حضور افراد ذی‌نفع از جمله وکلا، آثار و تبعات سنگینی را بر جامعه خواهد داشت و این یکی از موضوعات بسیار مهمی است که قوه قضاییه باید در تدوین لایحه جامع وکالت در نظر می‌گرفت.

وی با اشاره به تشکیل قانون دادگاه‌های عمومی و انقلاب، گفت: متاسفانه این قانون با یک تصور نادرست که ساز و کار مناسبی نداشت تشکیل شد و مشکلات عدیده‌ای را برای سیستم قضایی و مردم به‌وجود آورد و در نهایت مجددا نهاد دادسرا احیا شد.

شهبازی‌نیا با طرح این سوال که چرا باید نهاد وکالت مستقل باشد؟ تصریح کرد: این موضوع یک منطق عقلی دارد که نتیجه تجربه بشری است و از آن جا که در قانون موضوع «تفکیک قوا» را پذیرفته‌ایم، بنابراین باید ابزارها و لوازم آن را هم بپذیریم که یکی از این ابزارها نهاد وکالت است.

این حقوقدان با بیان این که نهاد وکالت برای فعالیت مطلوب باید ویژگی‌هایی را دارا باشد، ادامه داد: از آن‌جا که مهمترین ویژگی نهاد وکالت «استقلال» است، لازم بود که دستگاه قضایی در تدوین لایحه وکالت به این مهم توجه می‌کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه لایحه وکالت با رویکردی که مربوط به بخشی از قوه قضاییه درباره نهاد وکالت است، درنظر گرفته شده و مواردی که در این لایحه آمده در صورت تصویب، عملکردی عکس را خواهد داشت. در واقع چنین لایحه‌ای نه‌تنها به حل مشکلات قوه قضاییه و نهاد وکالت کمک نمی‌کند بلکه مشکلات را تشدید خواهد کرد.

شهبازی‌نیا با تاکید بر اینکه لایحه جامع وکالت هر اندازه از سوی دولت و مجلس شورای اسلامی اصلاح شود ولی باز هم به صلاح جامعه نیست، گفت: این لایحه برای قوه قضاییه، نهاد وکالت و جامعه مناسب نیست، زیرا کار کارشناسی بر روی این لایحه انجام نشده است.

این عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به قوه قضاییه پیشنهاد کرد که بهتر است این لایحه را پس بگیرد و با هماهنگی نهاد وکالت و کانون‌های وکلا، از افراد متخصص در دانشگاه‌ها و نیز قضات برای تدوین لایحه جدیدی در زمینه وکالت استفاده کند.

این استاد دانشگاه درباره ادغام کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران قوه قضاییه اظهار کرد: از آن‌جایی که مرکز مشاوران قوه قضاییه تحت نظارت دستگاه قضایی است بنابراین لازم است که این ادغام صورت گیرد؛ البته با محوریت این موضوع که مرکز مشاوران قوه قضاییه زیرمجموعه کانون وکلای دادگستری مرکز قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ادغام کانون وکلای مرکز و مرکز مشاوران قوه قضاییه تبعاتی را به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: از آنجا که نحوه ادغام این دو مرکز در لایحه جامع وکالت مشخص نشده است و با توجه به اینکه وکلای مرکز مشاوران با وکلای کانون مرکز آموزش‌های متفاوتی را سپری کرده‌اند، در ادغام این دو مرکز باید برنامه‌ریزی جامعی انجام شود.
طبقه بندی: وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، قانون، وکالت، مشاوران حقوقی، نهادهای حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، دانلود لایحه جامع وکالت رسمی، جدیدترین اخبار وکالت، اخبار کانون وکلا، ادغام کانون وکلای مرکز و مرکز مشاوران قوه قضاییه، جدیدترین قانون، قانون وکالت،
[ یکشنبه 19 خرداد 1392 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات