حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
محمدرضا قندهاری، وکیل در دعاوی کیفری پزشکی و خانوادگیوکـــــلاء بـــرتـــر دادگــســتــــــری


وکیل مدافع: محمدرضا قندهاری

به نقل از وبسایت محمدرضا قندهاری
محمدرضا قندهاری

وکیل پایه یک دادگستری
کارشناسی ارشد حقوق خصوصی

متخصص در دعاوی حقوقی، پزشکی،
حقوق بیماران و مسئولیت مدنی


آدرس دفتر: تهران ، شهرک غرب ، فاز یک، خیابان ایران زمین ،
کوچه 7  ، رو به روی سفارت الجزایر ، پلاک 2، واحد 2

02188088886
02188090375
09121452736

سوابق علمی و حقوقی

جناب آقای محمدرضا قندهاری


محمد رضا قندهاری وكیل پایه یك دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
کارشناس ارشد حقوق خصوصی
عضو پیوسته انجمن ایرانی جرم شناسی
شرکت فعال در یازده کنگره ملی و بین المللی - دارای مدرک حقوق تجارت بین الملل و حقوق تجارت الکترونیک از موسسه بین المللی مطالعات حقوقی اتریش (C I L S )
شرکت در کارگاه حقوقی موسسه حقوق بشر کانون وکلای بین المللی ( I B A )
گذراندن دوره عالی حقوق و قراردادهای نفت و گاز در انستیتو مهندسی نفت دانشگاه تهران
گذراندن دوره های تخصصی آموزش داوری در مرکز داوری اتاق بازرگانی ایران
گذراندن دوره آموزشی دیوان عدالت اداری و تضمین حقوق شهروندان در مرکز و کرسی حقوق بشر ، صلح و دموکراسی دانشگاه شهید بهشتی
مشاور حقوقی شرکتهای تجاری
شرکت در مذاکرات ، انجام داوری و میانجی گری در موضوعات مختلف مدنی و بازرگانی به منظور حل و فصل اختلافات
قبول وکالت در دعاوی مدنی و بازرگانی داخلی و فراملی
قصاص چشم اسیدپاش بدون ریختن اسید


وکیل مدافع: محمدرضا قندهاری


تاریخ دفاع :  مهرماه 1390 هجری شمسی


حکم قصاص چشم مردی که با پاشیدن اسید روی صورت مردی دیگر او را کور کرده است تایید، اما تاکید شد این حکم باید بدون استفاده از اسید اجرا شود.


شرق:این اولین حکم اسیدپاشی است که به دلیل وارد آمدن آسیب به مجرم حین اجرای حکم از پاشیدن اسید به داخل چشم به کور کردن فرد تغییر کرده است.


مطابق اوراق پرونده، این رای برای جوانی به نام حمید صادر شده است. علی پنج سال قبل به اشتباه جوانی را با اسید سوازند و باعث از بین رفتن یک چشم او و کم بینایی چشم دیگرش شد. ماموران پلیس تیرماه سال 85 باخبر شدند، جوانی به نام داود دچار سوختگی شدید با اسید شده است.


این جوان بلافاصله بعد از سوختگی به بیمارستان مطهری تهران برده شد، اما اقدامات پزشکان در مورد او بی‌نتیجه ماند و این جوان یک چشم خود را به طور کامل از دست داد.


داود به ماموران گفت: در پارک مجیدیه مورد حمله فرد اسیدپاش قرار گرفته است و اصلا مهاجم را نمی‌شناسد. او گفت: در پارک نشسته بودم که دیدم جوانی به من نگاه می‌کند، او عصبانی بود، جلو آمد و یکدفعه اسید را به صورتم پاشید من اصلا نفهمیدم چه شده است. فقط سوختم، مردم هم من را به بیمارستان بردند.


یک هفته بعد از این ماجرا جوان اسیدپاش شناسایی و بازداشت شد. در حالی‌که داود ادعا می‌کرد او را نمی‌شناسد، این جوان گفت: در دوران دانش‌آموزی در مدرسه مورد آزار داود قرار گرفته است. حمید گفت: داود و دوستانش مرتب من را اذیت می‌کردند و حتی یک‌بار هم مرا مورد آزار جنسی قرار دادند.


به‌رغم اظهارات متهم، داود همچنان مدعی بود، حمید را نمی‌شناسد و با او همکلاسی نبود. در ادامه تحقیقات مشخص شد دو طرف پرونده در مدرسه‌های جداگانه درس می‌خواندند و از آنجایی که داود دو سال بزرگ‌تر از حمید است، بنابراین همکلاس بودن آنها امکان‌پذیر نیست.


بنابراین متهم دوباره مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت: داود قصد داشت دختر مورد علاقه‌ام را از من بگیرد و به همین خاطر هم او را با اسید سوزاندم این ادعا هم به اثبات نرسید و در نهایت حمید اقرار کرد داود را با فرد دیگری اشتباه گرفته است.


با تکمیل پرونده حمید در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و با درخواست داود به قصاص یک چشمش محکوم شد. حمید از داود خواست گذشت کند اما مرد شاکی به خاطر اینکه بدون دلیل مورد هجوم واقع شده بود، قبول نکرد و بر قصاص پافشاری کرد.


بعد از اینکه رای قصاص چشم با اسید از سوی قاضی عزیز محمدی -رییس شعبه 71 و مستشارانش صادر شد، این رای مورد اعتراض حمید و وکیل مدافعش قرار گرفت. آنها مدعی بودند این نوع قصاص آسیب‌های جدی به فرد وارد می‌کند. چندی بعد رای صادره توسط دیوان‌عالی کشور نقض و پرونده دوباره به شعبه 71 بازگردانده شد.


با تاکید دوباره این شعبه بر حکم قصاص و تایید این رای از سوی دیوان‌عالی، محمدرضا قندهاری - وکیل مدافع حمید-عنوان کرد این حکم قابل اجرا نیست و اگر آسیبی حین اجرای حکم بر موکلش وارد شود، موضوع را پیگیری قضایی خواهد کرد.


با توجه به این دفاعیه قندهاری دیوان‌عالی کشور یک‌بار دیگر حکم را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد با توجه به اینکه ممکن است در حین اجرای حکم برای حمید مشکلی ایجاد و قسمت‌های دیگر بدنش سوزانده شود، کور کردن چشم متهم باید بدون ریختن اسید و تحت نظر پزشکان و با یک اقدام پزشکی انجام شود.


علاوه بر این متهم به قصاص یک‌چهارم لاله گوش با اسید محکوم شده بود که دیوان‌عالی اعلام کرد این بخش از حکم نیز باید بدون اسید اجرا و در واقع آن بخش از گوش بریده شود. قندهاری وکیل مدافع حمید دیروز به خبرنگار ما گفت: این اولین حکم قصاص چشم است که بدون ریختن اسید و با تدابیر پزشکی صادر شده است.


این در حالی است که موکل من با اسید شاکی را سوزانده بود. اگر حمید با اسید کور می‌شد، امکان داشت دچار مرگ مغزی یا سوختن قسمت‌های داخلی مغزش شود زیرا پاشیدن اسید به صورت آن هم با فاصله با چکاندن اسید به داخل چشم متفاوت است.گالری عکس های جناب آقای محمدرضا قندهاری


قندهاری و دکترمیرمحمدصادقی


کنفرانس حقوق بیماران

قندهاری در دادگاه کیفری

محمدرضا قندهاری در دفتر وکالتطبقه بندی: رویه قضایی، وکالت، حقوق پزشکی، حقوق جزا و جرم شناسی، کیفرشناسی، گالری (عکس،فیلم،صدا)،
برچسب ها: معرفی وکلاء برتر دادگستری، وکالت، بهترین وکیل، دعاوی پزشکی و کیفری، رویه قضائی پرونده های اسیدپاشی، دپارتمان حقوق جزا و جرم شناسی، فنون وکالت،
[ جمعه 31 خرداد 1392 ] [ 06:01 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic