حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون

دیوان بین المللی کیفری لاهه
کشیش ها و سوء استفاده های اخلاقی

مخالفت «لاهه» با رسیدگی به

اتهامات پاپ بندیکت شانزدهم


به گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ، دیوان کیفری بین‌المللی طی نامه‌ای با درخواست جمعی از قربانیان سوء‌استفاده‌های اخلاقی کشیش‌ها، برای تحقیق در مورد اتهامات پاپ بندیکت شانزدهم و کاردینال‌های واتیکان مخالفت کرد. دیوان کیفری بین‌المللی مستقر در لاهه اعلام کرد که مسائل مطرح شده در درخواست این قربانیان با حدود اختیارات دادگاه مطابقت ندارد.

سازمان حقوق بنیادین به نیابت از قربانیان سوء‌استفاده‌های اخلاقی کشیش‌های مسیحی از دادگاه لاهه خواسته بود تا به قصور پاپ بندیکت شانزدهم و کاردینال‌های واتیکان برای رسیدگی در سرپوش گذاشتن بر این حقایق رسیدگی کند.

دادگاه لاهه (ICC) از زمان تاسیس در سال 2002 تاکنون بیش از 9700 درخواست مستقل برای انجام تحقیقات دریافت کرده، اما تاکنون هیچ یک از این درخواست‌ها را مورد بررسی قرار نداده است.

پام اسپیس یکی از وکلای ارشد سازمان حقوق بنیادین در این مورد،گفت: این سازمان قادر است شواهد کافی برای اثبات ادعاهای قربانیان جمع‌آوری کند تا بتواند دادگاه لاهه را برای رسیدگی به این درخواست متقاعد کند.

قربانیان این پرونده‌ها مدعی‌ هستند که واتیکان‌ سال‌هاست علی‌رغم وعده‌های مکرر برای مقابله با متجاوزان و کشیش‌های مختلف، بر این حقایق سرپوش گذاشته و خشونت‌های جنسی آن‌ها را نادیده می‌گیرد.

دادگاه لاهه اولین نهاد حقوقی بین‌المللی است که وظیفه رسیدگی به جرایم بین‌المللی را بر عهده دارد. بر اساس قوانین بین‌المللی، تجاوز، خشونت‌های جنسی و شکنجه جزو جنایات علیه بشریت که یک جرم بین‌المللی است محسوب می‌شوند و این دادگاه موظف است به آن‌ها رسیدگی کند.

قربانیان همچنین تاکید دارند که پاپ بندیکت شانزدهم و کاردینال‌ها با قصور در رسیدگی به این موارد موجب تداوم خسارات وارد شد به آن‌ها شده‌اند.

این در حالیست که دادگاه لاهه در نامه خود خطاب به سازمان حقوق بنیادین، اعلام کرد که این دادگاه وظیفه رسیدگی به جرایم بسیار جدی که جمعیت زیادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، همچون کشتارهای دسته‌جمعی، جنایات علیه بشریت و جرایم جنگی را بر عهده دارد.

به نوشته روزنامه هافینگتن پست، مقامات واتیکان و رهبران کلیساها در نقاط مختلف دنیا تاکنون بارها به دلیل رفتارهای غیراخلاقی برخی از روحانیون عذرخواهی و اعلام کرده‌اند که سیاست‌های کلیسا را برای برخورد با متجاوزان سخت‌تر خواهد کرد. به‌عنوان مثال فقط در یک کشور آمریکا بیش از سه میلیارد دلار برای پرداخت غرامت به این قربانیان هزینه شده است.

اما فعالان حقوقی معتقدند که مقامات کاتولیک همواره با آگاهی‌های قبلی به متجاوزان اجازه داده‌اند، قربانیانشان را که اغلب کودک هستند مورد آزار و اذیت قرار دهند.
طبقه بندی: وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، دین و حقوق، حقوق کودک، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق تطبیقی، حقوق بین الملل کیفری،
برچسب ها: وکالت نیوز، کلیسا و مسائل جنسی، کشیش ها و سوء استفاده های جنسی، اخلاق در کلیسا، سوء استفاده های غیر اخلاقی در اروپا، دین و حقوق، پربیننده ترین خبر،
[ یکشنبه 26 خرداد 1392 ] [ 08:35 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات