حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون

اسفنانی

حذف لایحه جامع وکالت رسمی

از سوی دولت غیرقانونی استبه گزارش وکالت نیوز به نقل از خانه ملت ، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، اقدام دولت در حذف لایحه جامع وکالت رسمی را کاری خلاف قانون خواند وگفت: بر اساس قانون، لوایحی که قوه قضاییه به هیات دولت می‌دهد باید ظرف مدت سه ماه از سوی دولت بررسی و به مجلس ارجاع داده شود، بنابراین هیات دولت در مقامی نیست که بتواند لایحه‌ای را حذف یا آن را به طور کامل به تصویب برساند. محمدعلی اسفنانی درباره اقدام جدید دولت مبنی بر حذف بخشی از لایحه جامع وکالت رسمی که از سوی قوه قضاییه پیشنهاد شده بود، افزود:

با توجه به اینکه قرار بود قانون وکالت اصلاح شود طرحی در مجلس هشتم ارایه شد اما به دلیل اینکه 5 الی 6 رای تا حد نصاب کم داشت به تصویب نرسید.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بعد از به تصویب نرسیدن طرح مذکور، قوه قضاییه لایحه‌ای را تحت عنوان لایحه جامع وکالت رسمی به هیات دولت ارایه داد که به شدت مورد اعتراض کانون‌ وکلا و اتحادیه کانون‌های وکلای سراسر کشور قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه لایحه جامع وکالت رسمی مدت‌ها در هیات دولت معطل مانده بود، تصریح کرد: البته ناگفته نماند که کانون وکلا و اتحادیه کانون وکلا نیز درصدد بودند تا طرحی را به هیات دولت ارایه دهند تا بعد از بررسی از سوی مجلس به تصویب برسد که در نهایت اکنون نه تنها این لایحه از سوی دولت واصل نشد بلکه خبرهای شنیده شده مبنی بر این است که دولت بخشی از لایحه پیشنهادی قوه قضاییه را نیز حذف کرده است.

وی، در پاسخ به این سوال که آیا بخشی از لایحه جامع وکالت رسمی حذف شده یا کل لایحه از سوی دولت کنار گذاشته شده است، یادآور شد: من شنیده‌ام که بخشی از آن حذف شده اما در کل اگر همه لایجه نیز کنار گذاشته شود فرقی نمی‌کند چون در هرصورت دولت کاری غیرقانونی را انجام داده است.

اسفنانی، با تاکید بر اینکه دولت در حذف لایحه جامع وکالت رسمی خلاف قانون عمل کرده است، افزود: بر اساس قانون، لوایحی که قوه قضاییه به هیات دولت می‌دهد باید ظرف مدت سه ماه از سوی دولت بررسی و به مجلس ارجاع داده شود بنابراین هیات دولت در مقامی نیست که بتواند لایحه‌ای را حذف و یا آن را به طور کامل به تصویب برساند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس نهم، ادامه داد: بر اساس قانون طرح را نمایندگان ارایه می‌کنند و لایحه را نیز هیات دولت؛ بنابراین طبیعی است که قوه‌ای مثل قوه قضاییه زمانی که نیاز به قانون داشته باشد باید لایحه‌ای را به هیات دولت ارایه دهد و دولت نیز در این میان نقش رابط را بازی می‌کند و موظف است آن را به مجلس ارجاع دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهمٰ، تصریح کرد: البته با توجه به اینکه این لایحه به نام دولت مطرح می‌شود، فقط دولت می‌تواند دخل و تصرف در لایحه پیشنهادی داشته باشد یعنی می‌تواند از لایحه ایراد بگیرد نه اینکه آن را از دستور خارج  و سپس حذف کند.

وی در خصوص تعیین تکلیف لایحه جامع وکالت رسمی، یادآور شد: حدس من این است که برای جلوگیری از تنش بین دو قوه، ممکن است این لایحه در مدت پایانی عمر دولت به حالت مسکوت باقی بماند تا در دولت آینده قوه قضاییه با ارایه لایحه‌ای جدید، آن را به جریان انداخته و به مجلس ارجاع داده شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت: البته ممکن است تا قبل از پایان عمر دولت دهم نیز طرح مجلس درباره اصلاح قانون وکالت  نیز بعد از تهیه و تدوین، در کمیسیون بررسی شود که در این صورت آمدن و نیامدن این لایحه تاثیر چندانی نخواهد داشت./
طبقه بندی: وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، نهادهای حقوقی، قانون، وکالت، مشاوران حقوقی،
برچسب ها: آخرین اخبار از لایحه جامع وکالت رسمی، وکالت نیوز، از لایحه جامع وکالت چه خبر؟، حذف لایحه جامع وکالت رسمی، وکالت، جدیدترین اخبار وکالت، اخبار کانون وکلا،
[ یکشنبه 2 تیر 1392 ] [ 09:00 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات