حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
یک خبر سوخته اما جالب در مورد
کروات وکلا

دعوا بر سر کراوات وکلا بالا گرفت

زمان انتشار:  ۱۳۹۰/۳/۵


مرور خبر های هفته گذشته : پس از اظهار نظرهای تند و تیز رئیس مرکز مشاوران قوه قضائیه در همایش اخلاق در وکالت که در حضور معاون اول قوه قضائیه انجام شد اعضای اسکودا یا همان اتحادیه سراسری کانونهای وکلای ایران به سرعت نشستی خبری برگزار کرده و با هشدار نسبت به نابودی حرفه و استقلال وکلا اظهار داشتند: ادامه اجرای ماده نسخ شده 187 از برنامه سوم توسعه از سوی دستگاه قضا بزرگترین تخلف قانونی کشور محسوب می شود.

 بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای ایران، محمد جندقی کرمانی رئیس کانون وکلای مرکز و مندلی پور نماینده اسکودا در نشستی خبری به سخنان اخیر مومنی رئیس مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه در مورد کانونهای وکلا پاسخ دادند.

 در این نشست کشاورز در پاسخ به این اظهارنظر که کانونهای وکلا قبل از انقلاب هیچگونه جشن استقلالی نداشته و بعد از انقلاب یادشان افتاده تا جشن بگیرند گفت: از سال 1331 کانونهای وکلا هر ساله استقلال خود را در باشگاه وکلا و سایر سالنها جشن گرفته اند و اسناد و مدارک آن موجود است.

 وی افزود: گفته اند کانونهای وکلا قبل از انقلاب جزوی از حاکمیت بوده و به حقوق مردم توجه نداشته اند در حالی که حمایت از زندانیان سیاسی حتی دفاع از روحانیون سیاسی در دستور کار وکلا قرار داشته که در این مورد هم تاریخ و اسناد گواه است.

 کراوات نمادی اسلامی است

 رئیس اتحادیه سراسری کانونهای وکلای ایران نسبت به اظهارات رئیس مرکز مشاوران حقوقی قوه قضائیه مبنی بر برگزاری جشنواره های کراوات و روسریهای تا فرق سر گفت: به تمامی وکلای عضو کانونها تاکید شده تا با ظاهری آراسته و با رعایت شان وکالت در محلهای رسمی حاضر شوند. حال اگر وکیلی در مکانی غیر رسمی از کراوات استفاده کرد نمی توانیم وی را محکوم کرده یا توبیخ کنیم چون بستن کراوات نه از نظر قانونی منعی دارد و نه از لحاظ شرعی. اصلا پرداختن به این موضوع در جامعه ای که موضوعات دیگری را برای بحث می طلبد بی انصافی است.

 وی گفت: اگر بخواهیم به تاریخچه کروات اشاره کنیم باید بگوئیم که بر اساس تحقیقات دکتر نوربها اصل کروات یک نماد اسلامی بوده که مسلمانان اهل کراوات در مقابل نمادهای صلیبی پارچه هایی را به شکل میم که نماد مسلمان است را دور گردن خود گره می زدند.

 وکلای دوچرخه سوار آبروی وکالت را برده اند

 در این نشست دکتر مندلی پور نماینده اسکودا با بیان اینکه مشکل جامعه کراوات وکلا نیست گفت: این همه پزشک و مهندس کروات می زنند حرفی نیست حال چند وکیل غیر از دادگاه کروات می زنند شده است ضد قانون در حالی که نه غیرقانونی است نه غیر شرعی.

 وی افزود: ما حرف برای گفتن زیاد داریم کلی خدمات در 100 سال گذشته به کشور ارائه کردیم ولی تریبون صدا و سیما در دست دیگران است و راه بر ما بسته است در حالی که دنیا به وکیل و کانونهای وکلا احترام گذاشته و از انها در برنامه های تلویزیونی استفاده می کنند ولی وکلا در فیلمهای و سریالهای ایرانی کلاهبردار و شیطان و رانت خوار هستند.

 مندلی پور اظهار داشت: امروز شاهد آن هستیم برخی وکلای ماده 187 سوار بر دوچرخه در جلوی دادگاهها فریاد می کشند آهای وکیل... حال این اقدام آبرو و شانی برای وکیل می گذارد.

 وی گفت: تنها به سوابق 42 نفر برتر مرکز مشاوران نگاهی بیاندازیم می توانیم به نوع انتخاب وکلا برسیم.

 نماینده اسکودا گفت: بنده به یک قاضی که وکیل شده بود گفتم بر اساس قانون کانون باید 5 سال در استان دیگری وکالت کنید ولی ایشان گفتند من از مرکز مشاوران مجوز وکالت می گیرم و در خیابان کریم خان هم دفتر می زنم تا چشمت کور شود. 


طبقه بندی: وکالت، مشاوران حقوقی، تاریخ حقوق، اخلاق و حقوق، نهادهای حقوقی، یادداشتهای روزانه،
برچسب ها: وکالت، کروات، وکیل برتر، وکیل، لباس وکالت، لباس وکیل، وکیل حرفه ای،
[ یکشنبه 5 شهریور 1391 ] [ 07:03 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic