حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
کارآفریندانـــســـتــنــی هـــای تــجــــاریــــمعرفی یک کارآفرین موفق


منبع: خبرآنلاین
سرمایه شاید مهم ترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی، شناخت او ضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهم تر، باورداشتن اینکه «من می توانم، کارتازه ای را شروع کنم» عواملی است که در تولد یک کارآفرین نقش اساسی دارد.
کتاب «کارآفرینی به شیوه استاد حسین عالیزاد، بنیانگذار سن ایچ» از مجموعه کتاب های زندگینامه یکصد کارآفرین بزرگ ایرانی به قلم رضا یادگاری و مهشید سنایی فرد و با همکاری مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف از سوی انتشارات جهان دانش منتشر شد. به اعتقاد ناشر این اثر، کتابی است جذاب و روان که می تواند برای زنان و مردان این سرزمین آموزنده باشد و به عنوان یک الگوی موفق، منبع بسیارمفیدی برای فعالان صنعت غذایی کشور، دانشجویان رشته مهندسی صنایع غذایی و کلیه دانشجویانی که درس کارآفرینی را به عنوان واحد درسی پیش روی خود دارند.

ناشر در مقدمه این کتاب آورده است: «سرمایه شاید مهم ترین نیاز برای شروع یک فعالیت اقتصادی باشد، اما به یقین همه آن نیست. دانش و توانایی مدیریت، دانش اقتصادی ،شناخت او ضاع بازار و نیازهای آن و از همه مهم تر ، باورداشتن اینکه «من می توانم، کارتازه ای را شروع کنم» عامل هایی هستند که در تولد یک کارآفرین و ایجاد عزم واراده در وی نقش اساسی دارند.» مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف در راستای این الگوسازی ها در جامعه ایرانی با هدایت و همکاری در مجموعه یکصد جلدی کارآفرینان بزرگ ایرانی که توسط رضا یادگاری و مهشید سنایی فرد به نگارش درآمده است، توان خود را به کار بسته است تا تمام آنچه را می تواند با انتقال آن ها به نسل جوان ایرانی از آنها نسلی توانمند و کارآفرین بسازد به منصه ظهور برساند.»
«تاریخچه پیدایش بسته بندی و انواع آن، تاریخچه شرکت سن ایچ از آغاز تا امروز، داستان زندگی و روزگار حسین عالیزاد، شروع کسب و کار در تهران، بازرگانی عالیزاد، رویای شهر شکلاتی و شکومارس یا شکوپارس، فرزندی دیگر به نام سن ایچ، شیوا و شیبا، دانشکده صنعت غذای عالیزاد و...» از جمله فصل های این کتاب است. در این کتاب همچنین بخشی به نام تحلیل عوامل موفقیت عالیزاد وجود دارد که بسیار موجز و روان دو عامل اصلی موفقیت او را بررسی کرده است: یکی سرعت عمل دوم پیروی از قانون تغییر، که نویسنده به خواننده چگونگی پرورش این دو عامل مهم را انتقال می دهد.
در بخشی از کتاب می خوانیم: «این کتاب داستان زندگی نوجوانی است که در سن 16 سالگی از زادگاهش به تهران می آید. از همان دوران کودکی علاقه بسیار به تجارت داشت و از زمانی که می توانست راه برود، پدر را تا حجره اش همراهی می کرد. و با لوازم و مواد اولیه قنادی ها آشنا بود به همین دلیل وقتی دید که در تهران فروشگاه های قنادی بسیاری وجود دارد به این فکر افتاد که همان خرده فروشی مواد اولیه قنادی را دوباره آغاز نماید. پس شروع به شناسایی افراد سرشناس این بازار در تهران کرد و در اولین روز ورود به تهران به بازار عمده فروشها و سراغ فروشندگان بادام رفت، محصولی که در کنار پدر در شناخت آن تخصص پیدا کرده بود. حسین می دانست رمز ماندگاری در بازار و به شهرت رسیدن ارائه یک کالای با کیفیت و رفتار خوش با مشتری است. پس چند کیلو بادام با کیفیت را با قیمت بسیار خوب خریداری کرد. بادام ها را به اتاقش در مسافرخانه برد و آنها را با ترازوی بقالی طبقه پایین مسافرخانه که قرض گرفته بود وزن کرد و در بسته های کوچک بسته بندی کرد. و فردای آن روز با اعتماد به نفس بالا به عنوان فروشنده بادام با کیفیت شروع به بازاریابی و فروش بادام ها در قنادی ها نمود. و در هر قنادی اجازه می داد صاحب قنادی بادام ها را بچشد و از چگونگی پرورش بادام و شیوه های نگهداری آن صحبت می کرد. هنوز آفتاب به وسط آسمان نرسیده بود که حسین، تمام بار بادام خود را به قنادی ها فروخت. هنگامی که شب بر روی تختش در مسافرخانه دراز کشیده بود از روی شوق و موفقیت اشک از چشمانش جاری شده بود. دلش می خواست به پدرش موفقیت اولین روز فروشندگی اش را بگوید اما با خودش عهد بسته بود... »


شایان ذکر است، این مجموعه تا کنون آثاری درباره این کارآفرینان کشورمان منتشر کرده است: «بنیانگذار شرکت بس(منوچهر سلطانی حسینی)،بنیانگذار پوشاک ملکوتی(اکبرملکوتی)،بنیانگذار انتشارات فرا(دکتر فریبالطیفی)،نخستین بانوی بنیانگذار شرکت کشتیرانی و حمل و نقل بین المللی(سیده فاطمه مقیمی)،بنیانگذار گروه صنایع غذایی مهرام(شاهرخ ظهیری)،بنیانگذار شرکت بوتان (محمود خلیلی)،بنیانگذار گروه صنعتی انرژی(عبداله مهدیان)،بنیانگذار صنایع امرسان(سلطان حسین فتاحی)،بنیانگذار شرکت بهروز (بهروزفروتن)،بنیانگذارخودکاربیک(حسن رفوگران)، بنیانگذار محصولات بهداشتی هگزان(دکتر علی اصغرجهانگیری)،بنیانگذار مجله موفقیت(احمدحلت)، بنیانگذار رستورانهای زنجیره ای پدر خوب(شهرام فخار)،بنیانگذار صنعت قفسه بندی در ایران(محمدحسین جابرانصاری)،بنیانگذارشرکت شیرآلات صنعتی کیزایران(احمدغفاری)،بنیانگذار پوشاک تن درست(بابک اخوان و مرجان صدرالعلمایی) و...»

طبقه بندی: حقوق تجارت، بازار کسب و کار، مهارت کارآفرینی تجاری، درسها و دانستنی های تجاری، پایگاه کتاب های حقوقی، خدمات اقتصادی،بازرگانی و تجاری،
برچسب ها: تجارت، کارآفرینی، فهرست کارآفرینان ایران، فعالیت اقتصادی، دانش اقتصادی، کسب و کار، سن ایچ،
[ شنبه 16 شهریور 1392 ] [ 12:51 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات