حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
ساخت وساز
پیش از وقوع تخلف در ساخت‌وسازبا اقدامات
پیشگیرانه با آن مقابله شود

به گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ،معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: بحث ساخت و ساز غیرمجاز اولین و مهمترین معضل موجود در زمینه تخلفات شهری است.  یوسف خدادادی در جلسه هماهنگی مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری در اردبیل با اشاره به راه‌اندازی دومین مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری کشور در شهر اردبیل گفت:

با اقدامات صورت گرفته و با توجه به نتایج به‌دست آمده، امر پیشگیری از تخلفات شهری در اردبیل می‌تواند الگوی سایر شهرهای کشور باشد.

وی خاطرنشان کرد: بحث مدیریت شهری و شهرداری وظایف متعدد و مختلفی دارد و از منظر پیشگیری از تخلفات شهری نیز حائز اهمیت است، بنابراین با ابتکار رئیس کل دادگستری استان اردبیل و همچنین با جدیت و پیگیری معاونت اجتماعی و با همکاری مجدانه شخص شهردار و حمایت شورای اسلامی شهر شاهد راه‌اندازی مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری از بهمن ماه سال گذشته در شهر اردبیل بودیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل با بیان این‌که «هم اکنون بیش از یک سال از زمان تاسیس دومین مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری کشور در شهر اردبیل می‌گذرد» یادآور شد: خوشبختانه هم اکنون شاهد برکات این مدیریت هستیم و هدف از راه‌اندازی این مدیریت نیز در گام اول جلوگیری از پراکندگی امور و تبدیل پیشگیری از تخلفات شهری به مدیریت واحد بوده که در این چارچوب و با جلب تعامل و همکاری سایر نهادها می‌توانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

خدادادی گفت: شهر اردبیل همچون سایر شهرهای بزرگ کشور با یکسری مشکلات و معضلاتی مواجه است و طبق آخرین برآوردهایی که داشتیم، شهرداری می‌تواند با احصای حدود 30 مورد تخلف شهری نسبت به مقابله و پیشگیری با این تخلفات اقدام کند.

وی بحث ساخت و ساز غیرمجاز را اولین و مهمترین معضل موجود در زمینه تخلفات شهری ذکر کرد و افزود: ساخت و ساز غیرمجاز علاوه بر تخلف بودن، منشاء جرایم بوده و اکثر جرایم و بزهکاری‌ها در شهر اردبیل نیز در محلاتی به وقوع می‌پیوندد که ساخت و ساز به صورت غیر‌مجاز انجام گرفته و تراکم جمعیت در این قسمت از شهر متمرکز می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل تاکید کرد: ساخت و سازهای غیرمجاز فراوان صورت گرفته به ویژه در حاشیه شهر گواه این مدعاست و یکی از اهداف اصلی تاسیس مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری نیز جلوگیری از این معضل است.

خدادادی ادامه داد: شهرداری به تنهایی قادر به مبارزه با این معضل نبوده و نخواهد بود و لازم است تا همه ارگان‌ها همچون دادگستری، نیروی انتظامی و سایر ادارات خدمات‌رسان از شهرداری پشتیبانی و در راستای رفع این معضل همکاری کنند.

وی بیان کرد: معضلاتی نیز در ایفای این نقش وجود دارد، همچون عدم پیشگیری از وقوع تخلف در ساخت و ساز به طوری که پیش از تخلف از این اقدام جلوگیری شود تا به مراحل تخریب بعد از ساخت و ساز غیرمجاز نرسد که همین امر عوارض و آثار روانی و اجتماعی خاص خود را دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل شرط رسیدن به این نقطه مطلوب را قوی بودن واحد اجرائیات عنوان کرد و افزود: این واحد باید از نظر کمی و هم از نظر کیفی رشد داشته باشد، بنابراین به‌کارگیری نیروهای آموزش دیده کیفی که توان و مهارت اعمال قانون را داشته باشند، راه حل این مشکل است و در چنین شرایطی می‌توان پیش از وقوع تخلف در ساخت و ساز با اقدامات پیشگیرانه با آن مقابله کرد.
طبقه بندی: حقوق اجتماعی، وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، جرم وجنایت، دادگستری استان اردبیل، شهرداری، مدیریت شهری، تخلفات شهری، بزهکاری،
[ پنجشنبه 18 مهر 1392 ] [ 06:31 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic