حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون

حل اختلافات تجاری در قراردادهای تجاری

بین شرکتهای ایرانی و چینی

منبع:TPO


داوری بین المللیدر روابط قراردادی و معاملات تجاری، ایجاد اختلاف همواره محتمل است، بدون شک هرچه میزان تعاملات تجاری میان دوکشور افزایش می یابد اختلافات تجاری نیز بیشتر بروز پیدا می کنند.افزایش حجم تجارت میان دو کشور ایران وچین در خلال سالهای گذشته نیز باعث شده است که اختلافات تجاری میان شرکتهای دو طرف افزایش روز افرونی یابد.این درحالی است که رعایت برخی از نکات حقوقی و احتیاط در ایجاد ارتباط تجاری با شرکتهای چینی می تواند تا اندازه زیادی بروز اختلافات مزبور را کاهش داده و از صرف وقت و هزینه جلوگیری نماید.در زیر به برخی از نکات مهم و حیاتی در ایجاد ارتباط با شرکتهای چینی اشاره می گردد:

1.قبل از ایجاد ارتباط تجاری باشرکتهای چینی از میزان اعتبار و سابقه فعالیت آنها مطمئن گردید.در این زمینه توضیحات لازم در بخش اعتبار سنجی شرکتها داده شده است.

2.درصورت کسب اطمینان از اعتبار شرکت، حتماً با شرکتهای چینی در هرزمینه قرارداد تجاری منعقد نمایید.شایان ذکر است اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در هر زمینه قراردادهای خاص تجاری را ارائه می نماید.لازم است مشورتهای لازم در این خصوص با بخش حقوقی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و یا مرکز داوری آن اتاق صورت گیرد.

3.در قراردادهای تجاری خود حتماً بند داوری را بگنجانید. در این زمینه نمونه ای از قرارداد فروش و همچنین نمونه بند داوری  که از سوی مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن ایران تهیه شده است قابل دسترسی است.شایان ذکر است نمونه قرارداد ارائه شده صرفاً پیش نویس قرارداد بوده و چارچوب کلی قرارداد فروش را نشان می دهد و جزئیات قرارداد پس از مذاکره و بسته به شرایط طرفین تعیین می شود. پیشنهاد می گردد در این زمینه از مشاورین حقوقی استفاده گردد.

4.تا حدامکان از روش پرداخت T/T (واریز بخشی از مبلغ معامله قبل از دریافت کالا) پرهیز نموده وتلاش نمایید از طریق بانکی و با افتتاح ال سی معامله کنید. شایان ذکر است هم اکنون امکان گشایش ال سی فیمابین عمده بانکهای خصوصی و دولتی ایرانی و برخی بانکهای چینی وجود دارد.

5. ارتباط از طریق ایمیل اگرچه باعث افزایش سرعت و سهولت در ارتباط می گردد اما مهمترین آفت آن امکان هک شدن اطلاعات ایمیل شما و کلاهبرداری اینترنتی است.در این زمینه هرگونه اعلام تغییر شماره حساب طرف معامله را از طریق مکاتبه رسمی تأیید نمایید.

6.در نهایت چنانچه اختلافات تجاری رخ دهد می توانید علاوه بر مراجعه به مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، به مرکز امور حقوقی اتاق بازرگانی بین المللی چین نیز مراجعه نموده و بر اساس مدارک و اسناد ارائه شده مسیرهای قانونی مورد توصیه از سوی کارشناسان و مشاوران این مرکز را طی نمایید.

در این زمینه با ارتباطی که با بخش حقوقی دفتر مرکزی شورای ترویج تجارت خارجی چین و همچنین دفاتر استانی آن برقرار شده است، مشخصات کامل تماس نهادهای حقوقی مزبور از جمله شماره تلفن، فاکس، ایمیل و نام رابط نهاد حقوقی مربوطه احصا و در مجموعه ای مجزا گردآوری شده است که در اینجا قابل دسترسی است. پس از شناسایی محل استقرار شرکت چینی و ارسال مدارک و اسناد مرتبط از طریق ایمیل یا فاکس به مراجع معرفی شده در هر استان، مسیر قانونی لازم (مذاکره، میانجی گری، داوری یا طرح دعوا در دادگاه ) با ذکر هزینه آن به شما توصیه خواهد شد.بدیهی است دفتر مرکزی شورای مزبور بدلیل دراختیار داشتن امکانات وسیع تر از جمله نیروی انسانی با تجربه و کارامد در همه زمینه های حل اختلافات تجاری، خدمات حقوقی گسترده تری ارائه خواهد نمود.

مدارک لازم جهت ارسال عبارتند از :

1.قرارداد تجاری یا پروفرما

2.مستندات لازم در خصوص پرداخت و انتقال وجه

3.مکاتبات صورت گرفته بین دوطرف در خصوص موضوع معامله

4.نام و مشخصات تماس شرکت چینی (ترجیحاً به زبان چینی)

در صورتیکه به هر دلیل امکان ارائه خدمات حقوقی از طریق  دفاتر استانی وجود نداشت، توصیه می شود در خواست خود را پس از تکمیل فرم، از طریق ایمیل مندرج در فرم مزبور برای کمیته حل اختلافات و وصول بدهی اتاق بازرگانی چین ارسال دارید تا پس از بررسی موضوع، وکلای خبره و معتمد به شما معرفی نمایند.

 
طبقه بندی: حقوق تجارت بین الملل، حقوق قرارداهای تجاری، آیین دادرسی تجاری، درسها و دانستنی های حقوقی،
برچسب ها: آیین دادرسی تجاری، داوری بین المللی، قراردادهای تجاری، حل اختلافات تجاری، روابط تجاری ایران با چین، تجارت در چین،
[ یکشنبه 26 شهریور 1391 ] [ 07:59 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات