حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون


به گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ، یک وکیل دادگستری تاکید کرد که ادغام یا الحاق مرکز امور مشاوران قوه قضاییه با کانون‌های وکلای دادگستری باعث تضعیف کانون‌های وکلای دادگستری می‌شود.سیدمهدی حجتی در نشست بررسی ادغام کانون‌های وکلای دادگستری با مرکز امور مشاوران قوه قضائیه، اظهار کرد: با عبارت ادغام در مورد این دو مرکز موافق نیستم؛ زیرا شبهه‌انگیز است و آنچه از آن استنباط می‌شود ظاهرا این است که دو نهاد فوق قرار است با هم ادغام شده و یک نهاد دیگر را ایجاد کنند، بنابراین بهتر است از عبارت الحاق استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بحث ادغام از زمان برنامه سوم توسعه ایجاد شد. متاسفانه ماده 187 در مجلس وقت به تصویب رسید و با خاتمه برنامه سوم توسعه باید فعالیت این مرکز متوقف می‌شد، ولی علی‌رغم اتمام اجرای ماده 187 این مرکز مجددا به برگزاری آزمون پرداخته و اخیرا هم آگهی جذب 1000 وکیل را منتشر کرده است.

حجتی بیان کرد: استدلال اعضای محترم مرکز امور مشاوران قوه قضائیه این است که این مرکز دائمی است ولی ما بر این عقیده هستیم که مرکز امور مشاوران می‌تواند باقی بماند و به رفع مشکلات اعضای خود بپردازند و نمی‌تواند فعالیتی غیر از این داشته باشد.

وی با اشاره به لایحه جامع وکالت، خاطرنشان کرد: در مواد مختلفی از این لایحه به موضوع ادغام کانون‌های وکلای دادگستری با مرکز امور مشاوران قوه قضائیه پرداخته شده است. همچنین در مواد یک و 43 لایحه جامع وکالت صحبت از کانون‌های نوین مطرح شده و بحث ادغام در این مواد وجود ندارد.

حجتی با تاکید بر این که کانو‌ن‌های وکلا 100 سال است که وجود دارند، ادامه داد: اگر قرار بر الحاق دو مرکز فوق باشد باید مرکز امور مشاوران قوه قضائیه در کانون‌های دادگستری الحاق شود.

وی با طرح این سوال که چه تضمینی وجود دارد که پس از انحلال مرکز امور مشاوران قوه قضائیه و با توجه به تعداد بی‌شمار فارغ‌التحصیلان حقوق در جامعه، ماده دیگری تصویب نشود؟ ‌گفت: به طور قطع می‌توانم اظهار کنم که هیچ تضمینی وجود ندارد که ما در سال‌های آتی مجددا شاهد مرکز مشاوران دیگری نباشیم.

حجتی ادامه داد: یکی از نتایج ادغام مرکز امور مشاوران قوه قضائیه با کانون‌های وکلای دادگستری، ایجاد شرایط لازم برای حضور اعضای مرکز مشاوران در هیات مدیره‌های کانون‌هاست و این موضوع باعث می‌شود تفکر اعضای مرکز امور مشاوران در هیات‌ مدیره‌های کانون‌ها اثرگذار باشد.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: امر ادغام این دو مرکز باعث تضعیف کانون‌های وکلای دادگستری می‌شود.

حجتی اظهار کرد: اگر قرار باشد الحاقی صورت گیرد باید کانون‌های وکلای دادگستری ساز و کارهای لازم را پیش‌بینی کنند تا آثار سوء این الحاق یا ادغام به کمترین حد ممکن برسد.
طبقه بندی: وکالت، مشاوران حقوقی، نهادهای حقوقی، وکالت نیوز، گزارش،حوادث و اخبار حقوقی،
برچسب ها: وکالت نیوز، وکیل، ادغام کانون وکلا با مرکز مشاوران، مرکز مشاوران حقوقی، اخبار اسکودا، اخبار کانون وکلا، الحاق مرکز امور مشاوران قوه قضاییه با کانون‌های وکلا،
[ چهارشنبه 6 آذر 1392 ] [ 08:38 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات