حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
به گزارش وکالت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ،
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: یکی از مصیبت‌های ما در دوره قبل این بود که رئیس‌جمهور به مردم دروغ می‌گفت و قانون را علنا زیر سوال برده و لگدمال می‌کرد.  "حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری" در نشست رئیس دیوان عدالت اداری با مدیران سردفتران استان‌‌ها اظهار داشت: متاسفانه یکی از بدترین اشکالات فرهنگ جامعه ما این است که به عهد و پیمان خود پایبند نیستیم، این در حالی است که در کشورهای غربی که خدا را قبول ندارند و زندگی مادی از زندگی معنوی برایشان ارزشمندتر است، پایبندی به تعهدات برایشان مهمتر است.  

 
رئیس دیوان عدالت اداری در خصوص حسن خلق گفت: انسان یک خَلق دارد و یک خُلق؛ خَلق انسان شامل ظاهر انسان و وجود فیزیکی وی است و خُلق درون وی و ساختار وجودی آنرا شامل می‌شود.  
 
حجت‌الاسلام منتظری افزود: خَلق انسان اجزایی دارد که ساختار وجودی انسان از مجموعه صفاتی است که منیت و باطن انسان را می‌سازد.  
 
وی در خصوص مردمی‌ بودن کارکنان قضایی افزود: ما باید خود را از مردم بدانیم و برای آنها کار کنیم که اگر چنین باشد خود آنها نیز متوجه این امر خواهند شد.  
 
رئیس دیوان عدالت اداری اظهار داشت: تمامی این تشکیلات، هزینه و قوانین برای این است که برای مردم کار کنیم و مردمی باشیم.  
 
حجت‌الاسلام منتظری تصریح کرد: یکی از مصیبت‌های ما در دوره قبل این بود که رئیس‌جمهور به مردم دروغ می‌گفت و قانون را علنا زیر سوال برده و لگدمال می‌کرد.
 
وی گفت: وقتی مردم می‌بینند که عالی‌ترین مقام اجرایی جامعه متخلف است به چه کسی اعتماد کنند؛ در دوره قبل یک آدم متخلف سر کار گذاشتند که قانون را دور می‌زد. ما داد می‌زدیم که این فرد شایستگی چنین جایگاهی را ندارد ولی کسی گوش نمی‌داد.  
 
رئیس دیوان عدالت اداری افزود: اگر در کشور مرجع قضایی و حکم محترم شمرده نشود، سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.  
 
حجت‌الاسلام منتظری در خصوص توجه به جایگاه دیوان عدالت اداری بیان داشت: دیوان عدالت اداری یک مرجع قضایی متولد شده انقلاب است و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران شمرده می‌شود.  
 
وی اظهار داشت: یک مرجع قضایی خارج از دستگاه اجرایی و برای پایش این دستگاه است.  
 
رئیس دیوان عدالت اداری در توضیح پایش دستگاه اجرایی تصریح کرد: پایش به این معنی است که مردم می‌توانند به مرجع قضایی مراجعه کرده و از مصوبات، عملکردها و ... شکایت کنند و این در حالی است که دولت در اینجا هیچ نفوذی ندارد و به عنوان قوه مجریه نمی‌تواند دستور عزل و نصب دیوان را بدهد.  
 
حجت‌الاسلام منتظری در خصوص نوع شکایات در دیوان عدالت گفت: نوع شکایت در دیوان به دو صورت است؛ نوع اول هر فرد می‌تواند ذینفع باشد و در نوع دوم هر شهروندی می‌تواند شکایت کند و ذینفع نیست.  
 
وی بیان داشت: فرق نمی‌کند که رئیس قوه قضاییه، رئیس دیوان عدالت اداری و یا یک فرد معمولی باشد، هر شخص می‌تواند شکایت خود را بازگو کند که این امر از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که به نظر من این امر از ابتدا تا به امروز این جایگاه آنگونه که باید و شاید تفسیر نشده است. 

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: بعد از 30 سال، مجلسی‌های ما به فراست افتاده‌اند و یادشان افتاده که دیوان یک نهاد کشوری است و افراد در شهرهای دورافتاده نیز باید بتوانند شکایت کنند و بعد از 30 سال دفاتر نمایندگی در استان‌ها تاسیس شده است.   
 
حجت‌الاسلام منتظری در پایان خطاب به نمایندگان دفاتر استانی دیوان عدالت اداری خواستار حفظ آبروی دیوان از سوی نمایندگان شد. طبقه بندی: حقوق جزا و جرم شناسی، سیاست و حقوق، وکالت نیوز،
برچسب ها: وکالت نیوز، خبر شکایت از احمدی نژاد، رئیس جمهور دروغ می گفت، دروغ، انتقاد از دولت احمدی نژاد، دیوان عدالت اداری، اخبار داغ سیاسی،
[ چهارشنبه 4 دی 1392 ] [ 11:43 ق.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic