حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانون
law
کانون وکلا نیازمند تدبیر برای اداره کار آمد و بلند مدت است/
ضرورت حفظ استقلال کانون وکلا


یادداشتی از فرهاد شهبازوار
وکیل دادگستری

کانون وکلای دادگستری و اصحاب آن همواره در نزد حاکمیت و مردم یک کشور از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای بر خوردار بوده وغالبا در بستر و فرایندهای اجتماعی سیاسی و تاریخی یکصد سال اخیر و مقارن با ورود این قشر به عرصه قدرت و حاکمیت منشاء تحولات چشم‌گیری چه برای ملت کشور خود و چه در سطح مناسبات بین‌المللی برای ملت‌های دیگر بوده‌اند.
 
 پس از پیروزی انقلاب مشروطه در ایران و خواست مردم برای اداره  کشور از طریق هدفمند و وضع  قوانین و مقررات راه جدیدی در برابر صاحبان قدرت و حاکمان و لزوم مسئولیت‌پذیری و پاسخگو بودن و نوع حکمرانی آنان در مواجهه با مردم گشوده شد.
 
یکی از گرانیگاههای (مرکز ثقل) که همواره محل امید و ملجاء مردم در بربر استیفای حقوق قانونی و تضییع شده آنان است کانون وکلای دادگستری است که در صورت حفظ استقلال و حراست این نهاد توسط حکومت‌ها، قادر به ایفای وظیفه مهم و قانونی دفاع از حقوق مردم در برابر بی‌عدالتی و خود کامگی‌ها است.
 
 متاسفانه این نهاد در این سال‌ها به طور ناخواسته دچار مشکلاتی در درون اعم از عدم برنام‌ریزی صحیح، عدم اتخاذ تصمیمات لازم و ضروری در هیات مدیره و ارائه راهکار راهبردی مناسب برای برون رفت از این چالش و ناتوانی در تصویب و تدوین و ترسیم یک چشم‌انداز لازم واصولی برای آینده و نا همگونی در ارائه برنامه‌های خود شده است.  
 
از طرفی "لایحه وکالت" و ایجاد مراکز موازی مرسوم به ماده 187  عملا استقلال این نهاد را دستخوش تحولات قرار داده است.
 
 مطابق با قانون، انتخابات هیات مدیره کانون وکلا هر دو سال یکبار برای تعیین اعضای آن با رای گیری از وکلا در اسفند ماه انجام می‌پذیرد از هم اکنون گروه‌های مختلف صنفی یا افراد شرکت کننده (مستقل) در آزمون انتخابات مبادرت به ارائه افکار و بیان دیدگاه‌های خود و مشکلات کانون وکلا می‌کنند که این جای امیدواری دارد زیرا وجود شور و نشاط و انگیزه برای ایجاد تدوین آینده‌ای بهتر برای اعتلای نهاد وکالت و بسامان شدن اوضاع نابسامان حکایت از پویایی و شادابی اعضای این مجموعه دارد.
 
 از طرفی شرکت حداکثری شاغلین امر وکالت در انتخابات پیش رو را می‌توان به دمیدن هوای پاک در کالبد کانون وکلای دادگستری و به تبع آن انتخاب اعضای جدید و کاردان و دلسوز در هیات مدیره توسط وکلا را به برداشتن گام‌های استوار و امید بخش و بهبود و اصلاح وضعیت موجود و حرکت رو به آینده‌ای روشن را در این نهاد صنفی مدنی و قدیمی تشبیه کرد.
 
شاید سوالی که این روزها ذهن بیشتر وکلا و حامیان این صنف را به خود مشغول کرده این است که واقعا کانون وکلا برای بقا و حفظ استقلال و حرکتی توام با تعالی و رو به آینده و برای برون رفت از این وضع موجود به چه اهداف کوتاه مدت (تاکتیکی) و بلند مدت (استرتژیکی) نیازمند است؟!
 
به نظر بنده کانون وکلا نیازمند تدبیر و امید است به عبارت دیگر تدبیر برای اداره کار آمد و بلند مدت این نهاد برای آینده و با تدوین برنامه‌های اصولی و راهبردی و عملیاتی کردن قوانین و مقرات موجود و تصمیمات هیات مدیره و امید،  برای انفعال و ایجاد روه همدلی و وفاق و ایستایی در برابر ناملایمات با حضور آگاهانه هر یک از وکلا در انتخابات پیش‌رو و دفاع همه جانبه از ماهیت استقلال کانون وکلا در مواجهه‌های بیرونی است، آرزومندیم خانه وکلای دادگستری با تدبیر و امید به این بهروزی دست یابد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط:

سالی که گذشت …

لایحه جامع وکالت نیازمند اصلاح است

فردی که پروانه وکالت می‌گیرد صلاحیت عضویت در هیات مدیره را دارد

دکتر کاشانی: انتخاب ناعادلانه

بررسی لایحه جامع وکالت در قوه قضائیه رو به اتمام است

لایحه جامع وکالت استقلال وکیل و کانون وکلا را مخدوش می‌کندطبقه بندی: وکالت، نهادهای حقوقی، یادداشتهای حقوقی،
برچسب ها: فرهاد شهبازوار، استقلال کانون وکلاء، وکالت، حرفه وکالت، هیئت مدیره کانون وکلاء، کانون وکلای دادگستری، وکیل،
[ سه شنبه 12 فروردین 1393 ] [ 03:42 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات