حقوق| مدرسه وکالت و تجارت |School of Law & Business
نفت , اقتصاد , تجارت بین الملل , شرکت های تجاری , بازرگانی بین المللی , مشاوره بازرگانی,مطالعات تخصصی حقوق تجارت,مقالات  
ترجمه متون انگلیسی

 ترجمه متون حقوقی انگلیسی

لوگوی ما

 مدرسه وکالت و تجارت

لطفا کد لوگوی وب را در وب خود قرار دهید. با تشکر
معرفی کتاب

کتاب مسئولیت مدنی شرکت های نفتی دولتی

کتاب اصول فقه مهارتی

کتاب جامع راهنمای اصول فقه

قانونمردم هم از لایحه جامع وکالت ضرر می‌کنند
به گزارش وکالت نیوز به نقل از ایسنا ، رییس کانون وکلای دادگستری خراسان گفت: 18 ماده از لایحه جامع وکالت، استقلال کانون را خدشه‌دار کرده است.

  مهدی عامری اظهار کرد: در لایحه جامع وکالت که توسط قوه قضائیه تنظیم شده، از کانون وکلا هیچ نظرخواهی صورت نگرفته است، به همین دلیل متن اصلاح شده را به دولت و نمایندگان ارسال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در ماده 133 این قانون پیش‌بینی شده اعضای هیات نظارت از بین حقوقدانان و وکلا انتخاب می‌شوند و الزامی وجود ندارد که این هیات از وکلا باشند.

رییس کانون وکلای دادگستری خراسان، اعضای هیات نظارت را در سرنوشت وکلا و قضاوت در کشور بسیار سرنوشت‌ساز توصیف کرد و افزود: این هیات نظارت می‌تواند پروانه وکلا را ابطال کند، صلاحیت افراد و اعضای هیات مدیره باید به تصویب این افراد برسد و حتی این هیات می‌تواند انتخابات کانون را ابطال کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر وکلا در بحث استقلال خود مصر هستند، به دلیل منافع خود نیست، بلکه به دلیل حق دفاع از مردم است؛ یک وکیل دادگستری باید مستقل باشد، همان طور که اگر قاضی مستقل نباشد یا وابسته به نهادهای حکومتی باشد این مورد با دادرسی عادلانه منافات دارد.

عامری با اشاره به اینکه سال گذشته نیز لایحه‌ای تحت همین عنوان به دولت قبل داده شده بود، تصریح کرد: در آن زمان این لایحه اصلاح شد، اما در روزهای آخر کار دولت، به قوه مقننه ارسال شد و با روی کار آمدن دولت یازدهم این لایحه جهت اظهارنظر به قوه قضائیه ارسال شد که امیدواریم در این دولت مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

وی یادآور شد: با ملاقات و مذاکراتی که بعد از عید نوروز کانون وکلا با دکتر روحانی داشت، رییس جمهور محترم صریحا اعلام کرد که مدافع استقلال وکلا است.

ریاست کانون وکلای دادگستری خراسان افزود: این مردم هستند که از این لایحه ضرر می‌کنند ما از میان 146 ماده این لایحه تنها به 18 ماده آن ایراد وارد کردیم و آن را مغایر با استقلال می‌دانیم.

وی تاکید کرد: اعضای کانون وکلا مراحل قانونی را برای رسیدن به این سمت طی کردند و عده‌ای اساتید قدیمی دانشگاه هستند.

عامری با اشاره به همایش کانون وکلا خاطرنشان کرد: مراسم افتتاحیه سی‌ویکم اردیبهشت ماه در آمفی تئاتر کانون وکلا برگزار و بعد از ظهر این روز رسیدگی به مسایل تخصصی در هتل هما برگزار می‌شود.

وی به افراد حاضر در همایش و میهمانان این همایش اشاره و اظهار کرد: 150 نفر از اعضای کانون وکلا در این همایش حضور دارند. همچنین سخنگوی قوه قضائیه، ریاست کل دادگستری خراسان رضوی، روسای مجتمع‌های قضایی و دادستان مشهد نیز از جمله میهمانان ویژه این همایش هستند، اعضای کانون وکلای سه استان شمالی، جنوبی و رضوی نیز دعوت شدند.

ریاست کانون وکلای دادگستری خراسان تعداد وکلای این کانون را 1360 نفر دانست و افزود: 1018 نفر مرد 342 نفر نیز خانم هستند و این کانون در سال 77 تاسیس و تا به امروز به کار خود ادامه داده است.

وی با تاکید بر این موضوع که اگر دو نهاد متولی یک بخش باشند، ضررش نصیب مردم می‌شود، افزود: در قانونی که به کمیسیون قضایی داده شده است پیش‌بینی شده که اعضای مرکز مشاورین در کانون‌ها ادغام شوند.

عامری در مورد کیفیت پایین کار برخی از وکلا و گلایه مردم نیز یادآور شد: در برخی از موارد همکاران جوان ما قادر به تامین هزینه‌های دفتر خود نیستند؛ زیرا وکالت در کشور ما الزامی نیست اگر الزامی بود این مشکل پیش نمی‌آمد حتی در برخی از موارد نیز دادخواست‌ها توسط عریضه نویسان‌ و افراد غیر متخصص تنظیم می‌شود.

وی افزود: بحث دیگر مشکل و خلاء فرهنگی است. در کشور ما فرهنگ مراجعه به وکیل بسیار کم است و فقط زمانی است که ما قادر به حل مشکلی نیستیم می‌شویم به وکیل مراجعه می‌کنیم.

رئیس کانون وکلای دادگستری خراسان خاطر نشان کرد: سردرگمی مردم در برخی از پرونده‌ها شاید به این دلیل است که آنان احساس می‌کنند زمانی که پرونده خود را به یک وکیل می‌دهند حتما حکم به نفع آنان صادر می‌شود، در حالی که وظیفه یک وکیل این است که تنها با استناد به اطلاعاتی که در اختیارش قرار می‌گیرد از موکل خود دفاع کند.


مطالب مرتبط:


دانلود لایحه جامع وکالت رسمی
طبقه بندی: گزارش،حوادث و اخبار حقوقی، وکالت نیوز، نهادهای حقوقی، قانون، وکالت،
برچسب ها: وکالت نیوز، کانون وکلای دادگستری، لایحه وکالت، وکالت، نقد لایحه وکالت، دانلود لایحه وکالت، نقد لایحه جامع وکالت رسمی،
[ دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 ] [ 09:55 ب.ظ ] [ مدرسه وکالت و تجارت ]
.: Web Themes By Ali Aminzadeh :.

درباره تارنما


www.rkz.ir
-----------------------------

سحرم دولت بیدار به بالین آمد
گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد
قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام
تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

----------

آزادی بیان و ارائه فکر و عقیده از حقوق طبیعی هر انسان است.
این تارنما را ایجاد نمودم
تا آنچه از حقوق و تجارت در ذهن دارم
از عرصه اندیشه به میدان قلم بیاورم.
لذت تجارت به حدی است که فلسفه و سیاست روح مرا تعالی نمی دهد.
تجارت پایه و اساس
سعادت و خوشبختی هر جامعه است.
محمد بن عبدالله (ص) فرمود :
«اگر نان نبود،
ما نماز نمی خواندیم و روزه نمی گرفتیم».
تجارت را برگزیدم
تا دل و دین و دنیا نیز با من باشد.

روح الله خـلـجی

----------

Le régime juridique de l'Iran droit beaucoup à celui de la France. Le droit civil, le droit du commerce, le droit public, les notions utiles et fréquentes du droit pénal ainsi que les jurisprudences de la cour suprême de la France ont toujours été utilisés comme des modèles pour les juristes, les législateurs et les juges iraniens. L'école de droit et des affaires essaie d'introduire les lois et les jurisprudences françaises et promouvoir ainsi l'influence du régime juridique français sur celui de l'Iran
Rouhollah KHALAJI
Avocat et conseiller juridique

کلیپ هایی از روح اله خلجی
دوره های درسی روح اله خلجی
مطالب مهم
موضوعات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات